RSS
środa, 27 stycznia 2010

Dziś Środa - Dzień Loda !!!

środa, 13 stycznia 2010

"łodziak" rozdawany w kościołach łódzkich to darmowa gazetka. Wbrew pozorom nie ma tam ewangelizacji. W numerze drugim, styczniowym, jak przystało na "nowoczesną" gazetkę na pierwszej stronie można przeczytać o tragedii rodzinnej pewnej kobiety - krzywda obcych zawsze przyciągała uwagę. Jest wzmianka o tzw. "fotelu teściowej" - kaktusie, trochę o ŁKS...

Poza tym "łodziak" jest przesycony propagandowymi tekstami miłościwie nam panującej ekipy nosicieli czapek z UMŁ.

Przeważają teksty antyreferendalne, oczywiście dotyczące najbliższego referendum w sprawie odwołania Kropiwnickiego. Wypowiadają się profesorowie łódzkich uczelni i "zwykli obywatele".

Nie ma co tu dyskutować czy słusznie, czy nie. Zastanawia jedynie fakt, że "łodziak" jest darmowy a nie ma w nim ani jednej reklamy. Każda gazetka darmowa jednak kosztuje - skład, druk, wynagrodzenie autorów treści publikowanych...

Jeśli nie ma reklam to kto pokrywa koszty wydawania tej gazetki? Nie ma nawet stopki redakcyjnej. But antyreferendalny, który widzicie po lewej stronie jest na każdej stronie. Kojarzy się nieco z PRL kiedy system bronił się przed imperialistami. Czy propagandę w "łodziaku" finansują Łodzianie, czy partia bliska sercu Kropiwnickiego? Swoją drogą Prezydent na 1/4 strony składa życzenia noworoczne okraszone jego portretem z jakże przenikliwym spojrzeniem.

Nawet pojawiło się tłumaczenie z zagranicznej prasy opisującej Łódź jako prężnie rozwijające się miasto, które oparło się światowemu kryzysowi. Pewnie, że się oparło! Trudno żeby było trudniej... Nie ma chyba drugiego takiego miasta, w którym obok banków stoją sklepy z ciuchami na wagę.

Postaram się dowiedzieć kto to finansuje.

Pozdrawiam,

"łodziak"

21:50, fullframe
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 11 stycznia 2010

W czasach, gdy udało się już wyhodować społeczeństwo obywatelskie kablujące na wszelkiego rodzaju przejawy łamania nawet najgłupszego prawa - na psy łamiące zakaz szczekania po emeryta pijącego piwo w parkowym zaciszu taki film już by nie powstał. Nawet gdyby powstał kto by go zrozumiał..

17:44, diogenespies
Link Komentarze (2) »
czwartek, 07 stycznia 2010

.. by dostać 500 mln na swoje Centrum Festiwalowe. Jeśli policja lub straż miejska go nie usuną a jego przedstawienie doprowadzi do przekazania mu tych pieniędzy,  będzie to najdroższa głodówka i strajk w dziejach Łodzi !

16:56, diogenespies
Link Komentarze (1) »
środa, 30 grudnia 2009

http://www.youtube.com/watch?v=dHXMILwtQTg
Podobno emisja tego filmu w Polsce została zablokowana przez jednego z łódzkich radnych, który wykupił prawo do jego rozpowszechniania na terenie RP.

21:56, diogenespies
Link Dodaj komentarz »
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28