Blog > Komentarze do wpisu

szlaban dla biurokracji

Zlikwidować się nie da (biurokracji), dlatego przyznajemy jej pomysłowy szlaban, tzn. niech ona będzie ale niech urzędnicy, zwłaszcza w ZUSie (!) zostaną zobowiązani do uważnej pracy.

Krew mnie zalewa kiedy okazuje się, że jakaś biurwa wzywała niepotrzebnie z powodu swojego niedopatrzenia. "Przepraszam" też nie powie... Skoro ZUS jest uprawniony do nakładania kar - na stiwerdzenie, że kara się należy, ta bandycka firma ma 10 lat(!), co wykorzystuje z zadowoleniem - to ja chcę żeby biurwy mało zorientowane w swojej pracy też dostawaly wysokie kary za własne niedopatrzenia.


Dzisiaj w radiowej "Trójce" satyryk dobrze powiedział - kiedyś ludziom wydawało się, że granice miedzy państwami są konieczne. Kiedy je zlikwidowano w UE, okazało się, że nikt na tym nie ucierpiał - co za szok! Biurew też nie potrzebujemy, zwłaszcza niegramotnych. Znikną, więcej pieniędzy będzie na pilne potrzeby i człowiek nie będzie się denerwować w urzędach na osadzoną w realiach PeeReLu, grubą biurwę, która nie radzi sobie z komputerem. Swoją drogą już wiem dlaczego klwaisz "enter" jest tak duży - żeby biurwa swoim grubym paluchem mogła w niego trafić. Nie wydaje mi się żeby te wieloryby używały innch klawiszy bo przetwarzanie danych, zwłaszcza w ZUSie w ogóle nie istnieje. Zbiurokratyzowane państwo nie ma szans na rozwój jeśli nie ma dobrej woli biurokratów, w większości bez odpowiedniego przygotowania do zawodu. K***a jak mi żal moich pieniędzy...

 

ps. wynajmę mieszkanie (kawalerkę 35-40m), najchętniej na Dąbrowie, Widzewie lub centrum, do 1200zł za wszystko.

wtorek, 23 marca 2010, fullframe

Polecane wpisy

Komentarze
bolas
2010/03/24 11:18:39
Jeden z ulubionych motywów w okolicy "Placu Murka" :)
-
Gość: ff, *.media4u.net.pl
2010/03/24 13:20:02
tak, jedna z najlepszych knajp pod chmurką - ten murek, nawet policja bywa wyrozumiała
-
diogenespies
2010/03/25 06:28:19
Podobno ci co na nas pasożytują dostali w tym tygodniu trzynastki! Patrz jaka to fucha - 12 miesięcy popijasz kawkę i uprzykrzasz ludziom życie a płacą ci za 13 miesięcy!
-
Gość: mag., *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/25 08:56:05
Zdaje się, że czytałam coś takiego u Wańkowicza, który był to napisał o biurokracji w przedwojennej Polsce, tylko styl był oczywiście trochę mniej dosadny:)
Ergo, Panowie- nie irytujcie się, szkoda energii na kopanie się z koniem.